ANA SAYFA

 

Ana Sayfada seçilmiş ve gündemle ilgili önemli bilgiler ile birlikte site içeriğinde bulunan ve hazırlanması yıllar süren tüm çalışmalara farklı açılardan ulaşabileceğiniz seçenekler vardır.

 

KUR'AN-I KERİM - SESLİ

 

Kur'an-ı Kerim okumak, Sayfayı büyütebilmek, Sesli dinlemek ve aranılan sayfaya farklı şekillerde ulaşabilmek için hazırlanmış bir çalışma.

 

KUR'AN-I KERİM - TEFSİR - (SAYFA SAYFA)

 

Bu çalışma; 604 Sayfalık Kur'an-ı Kerim'i Sayfalara göre, 7 farklı hatta okuma, 13 farklı seste dinleme, 63 Meal + Tefsiri karşılaştırabilme ve inceleyebilme imkanı sağlar.

3 farklı gösterim şekli vardır.

Tek sayfa : Üstten fihristli olup tüm çalışmaları tek sayfada, sayfa sayfa görebilmenizi sağlar

Fihrist Sayfası : Sol tarafta fihrist alanı bulunan bu çalışmada ayrıca üstten de fihrist alanı bulunmaktadır. Tüm sayfalara her ikisinden de ulaşabilirsiniz.

Çift Sayfa : Üstten fihristli Tek sayfanın karşılıklı 2 sayfa versiyonudur. tüm çalışmaları birbirleri ile karşılaştırma imkanı sağlar.

 

KUR'AN-I KERİM - TEFSİR - (ÂYET ÂYET)

 

Bu Çalışma Kur'an-ı Kerim'in Ayet Ayet gösterilmesi ve 6 Meal, 1 İngilizce, 44 Arapça, 12 Türkçe Olmak üzere 57 Tefsir ile karşılaştırma ve hızlı ulaşım imkanı sağlar. 6.236 Ayetin her birine hızlı ulaşır, meallerini karşılaştırabilir, okuyup inceleyebilirsiniz. Ayet olarak hazırlanmış bilinen tek çalışma. Hazırlanması 10 yıldan fazla süren bu çalışmada yarım milyondan fazla sayfa bulunmaktadır.

Sayfaların çift gösterilmesi, tek gösterilmesi, ayrı sayfada yansıtılması, birbirleri ile irtibatlı olması gibi birçok kısayollar mevcuttur. bu yolları mümkün olduğu kadar izah etmeye çalışacağız.

Aşağıda, Kur'an-ı Kerim ve Meal alanlarındaki istenilen Ayet-i kerimelere nasıl ulaşılabileceği bilgileri gösterilmiştir.

Bu çalışma içinde birçok kısayol ve yardımcı butonlar ve linkler eklenmiştir. bu alanda onlar hakkında bilgi verilmektedir.

Kur'a-ı Kerim ve Meal çalışmalarında olduğu gibi Tefsir çalışmalarında da Aranılan Ayet-i Kerimelere ulaşmak için birçok alanlar hazırlanmıştır. bu alanlarla ilgili yardımcı bilgiler aşağıdaki gibidir.

Yukarıdaki tefsir alanında tek sayfa için örnek yardım gösterilmiştir. aşağıda çift sayfa ile ilgili yardım alanı bulunmaktadır. tek sayfa ile yapılabilen tüm şeyler çift sayfanın her sayfası içinde yapılabilmektedir.

 

KUR'AN-I KERİM - KELİMÂT

 

KELİMAT : Kur'an-ı Kerim'de bulunan tüm kelimelerin kaç adet olduğu, nerelerde geçtiği bilgilerini vermektedir. Bu çalışmada bu uygulamayı çok farklı seçeneklerle pratik olarak ulaşabileceğiniz şekilde düzenlendi.

İster Alfabe ve kelime olarak arama yapabilir, İster Surelere göre, Surede bulunan Ayetlerin içindeki kelimelere tıklayarak istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu çalışmada ayrıca her ayet için meal ve tefsir uygulamaları da dahil edilmiştir.

Aşağıdaki kelimat yardım çalışmasında Kur'an-ı Kerim Kelimeleri üzerinden istenilen bilgilere nasıl ulaşılacağı gösterilmiştir.

Aşağıdaki kelimat yardım çalışmasında Mealler üzerinden istenilen bilgilere nasıl ulaşılacağı gösterilmiştir.

Aşağıdaki kelimat yardım çalışmasında Alfabe ve Kelimeler üzerinden istenilen bilgilere nasıl ulaşılacağı gösterilmiştir.

 

HADİS-İ ŞERİFLER

 

Bu Çalışma içeriğinde 20 Kategoride yüzlerce kaynak eseri barındıran bunlarla ilgili aşağıdaki bilgileri ve imkanları sunmaktadır.

  • Her kitabın 4 farklı fihrist alanı bulunmaktadır. bunlardan 3 ü sağ veya sol alanda (arapça veya türkçe durumuna göre) diğeri ise kitabın üst alanında bulunmaktadır.

  • Her kitabın yabancı dil seçeneği bulunmaktadır. Her sayfanın yabancı diline bulunduğunuz sayfadan ulaşabilirsiniz.

  • 20 kategorideki tüm kitapları yanyana getirerek karşılaştırabilirsiniz.

  • Tüm kitapları birçok formatta bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

  • İstediğiniz gibi kopya alabilirsiniz.

 

 

KÜLLİYÂT

 

İçeriğinde 1095 adet arapça kaynak eser barındıran kapsamlı kitap çalışması.

 

DİNİM İSLÂMI ÖĞRENİYORUM

 

Eh-i Sünnet islâm Alimlerinin eserlerinden derlenmiş seçme Türkçe kitaplar hakkında bilgiler özet olarak aşağıdaki gibidir.

 

ISLAM IN ENGLISH

 

Eh-i Sünnet islâm Alimlerinin eserlerinden derlenmiş seçme Türkçe kitaplar hakkında bilgiler özet olarak aşağıdaki gibidir.

 

KUR'AN-I KERİM - PDF

 

Pdf formatında hazırlanmış olan bu çalışmanın en büyük özelliği kaliteli Kur'an-ı Kerim hattı ile birlikte kapsamlı bir fihrist seçeneği bulunmaktadır.